Tremeseli Holding

Kıbrıs’ta yaşamak

Kıbrıs'ta Yaşamak

Kuzey Kıbrıs’ın muhteşem güneş keyfinden daha iyi ne olabilir? Ada, yıl boyunca güneşli iklimi ile her mevsim ziyaret etmek için ideal bir adrestir. Dinlendirici bir tatil mi arıyorsunuz yoksa aklınızda heyecan mı var? Bütün bunları gerçekleştirmek için birçok çeşitli aktivite Kuzey Kıbrıs’ta sizleri beklemektedir. Kıbrıs’ın misafirperver insanları, kendine özgü yaşam tarzı ile size aradığınız huzurlu hayatın kapılarını açmaktadır. Bakir doğasının içinde kilometrelerce uzanan eşsiz sahilleri, nereye bakarsanız görebileceğiniz muhteşem dağ ve deniz manzaraları, birçok medeniyetin izlerini taşıyan eşsiz tarihi ile Kıbrıs, hem gezmek hem de yaşamak için en ideal seçimdir. Akdeniz’in masmavi berrak sularında serinlerken Caretta Caretta kaplumbağalarına da rastlamak sıradan bir olay halindeyken, bir yandan da benzersiz mutfağıyla birbirinden eşsiz lezzetleri ile sizleri beklemektedir.

Bugün Kuzey Kıbrıs’ta 22 üniversite bulunmakta olup, yaklaşık 120.000 öğrenci eğitim almakta ve bu sayı her yıl hızla artmaktadır. Kıbrıs’ta bulunan üniversitelerde dil seçeneği avantajları sunulurken, Türkçe ve İngilizce eğitim planları bulunmaktadır. Eğitim süreci, birçok pozitif yanı olan batı eğitim sistemiyle tanışmanıza imkân tanımaktadır.

Yurtdışından gelen ve ülkemizde öğrenim gören öğrenciler açısından Kuzey Kıbrıs’ta eğitiminin avantajları:

• Kuzey Kıbrıs üniversitelerinde eğitim, modern Avrupa standartlarına dayanılarak yapılmaktadır; bu nedenle, gelişmiş kalite ve ileri seviyede eğitimi makul bir fiyata almak için mükemmel bir fırsattır.

• Kuzey Kıbrıs’taki üniversitelerin diplomaları, Avrupa Birliği ülkeleri ve Birleşik Devletler tarafından tanınmaktadır; bu nedenle eğitim aldıktan sonra uluslararası bir şirkette kolayca iş bulunabilmektedir.

• Üniversitelerde geniş uzmanlık alanı seçenekleri, arzuladığınız yükseköğrenimi edinmenizi sağlayacaktır.

• Kıbrıs, güvenli bir turistik adadır, bu nedenle burada konaklama ile ilgili herhangi bir sorun yaşanmamaktadır.

• Yurtdışı vatandaşları Kuzey Kıbrıs’ta İngilizce eğitim almaktadır, bu nedenle yabancı dil becerileri için mükemmel bir fırsat olup, dünyanın tüm ülkelerinde iletişim kolaylığı edinme fırsatı da sunmaktadır.

Kıbrıs’ta sağlık hizmetleri standartları oldukça yüksek olup adanın tüm ilçelerinde hizmet veren sağlık merkezleri bulunmaktadır. Sağlık anlamında her hizmeti bulabileceğiniz sağlık merkezleri bulunmakta olup, adada sağlık hizmetlerine ulaşım oldukça kolaydır. Sunulan mükemmel sağlık ekipmanları ve uzman hekimleri ile sizlere hizmet vermek için çalışan kurumlardan oldukça uygun fiyatlara yararlanmanız mümkündür.

Gazimağusa ve İskele kentinde hizmet veren sağlık merkezleri bulunmaktadır.

Kuzey Kıbrıs’ta acil sağlık durumları içim arayabileceğiniz numara 112’dir. 112 görevlileri acil durumlarda sizleri en yakın sağlık kurum ve kuruluşlarına en iyi şartlarda ulaştırmak için görev yapmaktadır. Bu hizmet için herhangi bir bedel ödemeniz gerekmemektedir. Kıbrıs’ta sağlık sigortası yaptırmak mecburi değildir.

Kuzey Kıbrıs’taki eczaneler, hekimler tarafından reçete edilen tüm ilaçların satışını gerçekleştirilip, aynı zamanda sizlere ilaçlar konusunda danışmanlık hizmetleri de vermektedir.

Kuzey Kıbrıs’a taşınma fikri hiç şüphesiz ki mükemmel bir hayata adım atmak demektir. Muhteşem tarihi ve doğal güzellikleri ile Kuzey Kıbrıs yeryüzünde adeta bir cennet. Kuzey Kıbrıs halkı oldukça arkadaş canlısı ve neşeli olup, tüm bunların yanı sıra suç oranı da yok denecek kadar azdır. Sosyal bir hayat arzu edenler için Kıbrıs’ta yaşamak isabetli bir karar olur Adada bulunan birçok restoran, bar ve eğlence merkezi ile eğlence severleri muhteşem bir hayat beklemektedir.

Avrupa Birliği vatandaşları için pasaport aracılığı ile Kuzey Kıbrıs’a giriş oldukça kolaydır. Adaya giriş yapıldığında pasaportlara vurulan damga ile 3 aylık bir vize alınmış olur. Daha sonra oturma izni için gerekli işlemler Kıbrıs’ın başkenti olan Lefkoşa’da yürütülür.

Kuzey Kıbrıs’ta, Yaz mevsiminin tadını Eylül ayı sonlarına kadar çıkarmanız mümkündür. Ekim ayı itibari ile sıcaklıklar düşmeye başlarken, kasım ve şubat ayları arasında daha nemli ve yağışlı bir hava baş göstermektedir.